Privaatsuspoliitika – milliseid andmeid me külastajate kohta kogume


GOOGLE ANALYTICS

Nagu enamik veebilehti, kogub ka meie veebileht http://jalgpallimm2018.ee läbi kolmanda osapoole (Google Analytics) statistilisi andmeid veebilehe külastajate käitumise kohta, nagu näiteks millist meie lehte külastati, kaua viibiti veebilehel, mitu lehekülge keskmiselt üks külastaja vaatab jms. et analüüsida veebilehel toimuvat liiklust ning nii parendada veebilehte. Kõik andmed on anonüümsed ning mitte ühelgi moel ei ole võimalik kasutajat personaalselt tuvastada.

KÜPSISED (COOKIES)

Küpsised on väike tekstifail, mis salvestatakse kasutaja kõvakettale pärast mistahes veebilehe külastust. Küpsised aitavad pakkuda külastajatele paremat kasutajakogemust, näiteks tõstes järgneval külastusel veebilehe kiirust; jättes meelde kas kasutaja on loginud lehele; järgneval kommenteerimisel pakkudes välja Teie eelistatava kasutajanime/e-maili või kõige lihtsama näitena, näitab, kas olete seda lehekülge/linki varem külastanud (viide muudab värvi).

Sarnaselt Google Analyticsile ei ole võimalik kasutajat kuidagi personaalselt küpsiste abil tuvastada, sest küpsised asuvad külastaja arvuti kõvakettal ning seetõttu otsene ligipääs veebilehtedel neile puudub. Kui Te ei soovi, et küpsised Teie kõvakettale salvestuvad, siis saate seda enda brauseris keelata või kasutada veebis surfamiseks näiteks Google Chrome Inkogniito brauserit.

GOOGLE ADSENSE/FACEBOOK JMS.

Google Adsense on Google ehk kolmanda osapoole reklaamija, mis kasutavad erinevaid tehnoloogiaid ja algoritme, et kuvada reklaama külastajatele, sõltuvalt nende eelnevatest eelistusest. Kolmandate osapoolte küpsistele ja muule kogutud informatsioonile puudub meil (http://jalgpallimm2018.ee) kontroll ja ligipääs jms.

MILLISEID ANDMEID ME KASUTAME?

Kasutame ainult Google Analytics andmeid analüüsimaks veebilehe liiklust ja kiirust, et parandada ja täiustada veebilehte.

Heaks näiteks on lehtede kiirus. Kui me näeme, et keskmisele kasutajale mõni meie veebilehekülg laeb väga aeglaselt, siis võib eeldada, et lehel on puudujäägid – näiteks ebamõistlikult suured pildid ja fotod või liigsed PHP/MySQL päringud. Sel juhul saame päringute arvu langetada või/ja ka vähendada fotode suurust, mistõttu muutub antud leht kasutajale tunduvalt kiiremaks ja mugavamaks ning samuti mobiilsetel kasutajatel ei kulu enam meie lehte külastades niipalju andmemahtu.

Või teise näitena, kui näeme, et mõnda lehte külastatakse rohkem, siis teame, et see leht on väärtuslik külastajatele ja saame selle lehe tuua rohkem esile, mis hõlbustab edaspidi leheküljel navigeerimist, tõstes külastaja kasutajamugavust ja hoides kokku tema väärtuslikku aega.

Google Analytic’i põhjal ei ole mitte kuidagi ühtegi kasutajat võimalik privaatselt tuvastada. Google Analytcis ei näe isegi kasutaja IP-d, veel vähem muud tundlikumat informatsiooni.

KOMMENTAARID

Kommenteerides ei pea kasutaja sisestama ei kasutajanime ega e-maili aadressi! Soovitame kommenteerides sisestada suvalise hüüdnime ning alati jätta e-maili aadress tühjaks. Isegi, kui täita mõlemad lahtrid, siis need salvestuvad meie andmebaasis (et kuvada edaspidi kommentaare), aga me ei kasuta kommentaaridest saadud andmeid mitte mingisugusel viisil – ei analüüsimiseks, ei edasta kolmandate osapoolele ega töötle mitte ühelgi moel neid. Siiski soovitame jätta e-posti aadressi tühjaks ning täita ainult kommenteerimiskast ja soovi korral lisada ka suvaline hüüdnimi.