Jalgpalli MM kohtunik sai eluaegse võistluskeelu altkäemaksu küsimise eest

Fahad Al-Mirdasi
Fahad Al-Mirdasi

Saudi-Araabia jalgpalliliit määras tuntud kohtunikule Fahad Al-Mirdasi’le eluaegse võistluskeelu, kuna viimane küsis altkäemaksu, et mõjutada kohalikku Saturday’s King Cup finaalmängu tulemust. Kohtunik pidi vilistama ka 2018. aasta jalgpalli MM-i mänge, aga tõenäoliselt ta seda enam teha ei saa.


32-aastane Al-Mirdasi on süü omaks võtnud ja tunnistas pärast seda, kui SAFF (Saudi-Araabia Jalgpalliliit) pani ta uurimise alla, kus teda süüdistati raha küsimises ja abi pakkumises, et mõjutada Saturday’s King Cup finaali tulemusi Al-Ittihad ja Al-Faisaly vahel. Karistuseks määras SAFF talle eluaegse võistluskeelu ning soovitas FIFA-l teha sama ja heita ta jalgpalli MM 2018 kohtunike nimistust välja.

FIFA ei ole veel eemaldanud Al-Mirdasi ametlikke Jalgpalli MM 2018 kohtunike nimistust, kuna soovivad Saudi-Araabia jalgpalliliidult juhtunud kohta rohkem informatsiooni. Alles pärast seda tehakse otsus, kas 2011. aastal FIFA kohtuniku litsentsi saanud mees saab vilistada või mitte ning kas saab ka FIFA-lt eluaegse võistluskeelu.

Vaatamata, mis otsuses FIFA langetab on Fahad Al-Mirdasi Saudi-Araabias on eluaegse keeluga ehk ta ei tohi osaleda mitte üheski jalgpalliga seotud tegevuses. Võib eeldada, et FIFA langetab sarnase otsuse ja juba lähiajal.
SULLE VÕIB VEEL MEELDIDA...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.