Egiptuse koondis otsustab, kas enne MM-i osaleda ramadaani paastul või mitte

45-aastane Egiptuse koondise väravavaht ja kapten ning ühtlasi vanim jalgpalli maailmameistrivõistlusel osalev mängija Essam El-Hadary ning tema koondis peavad otsustama, kas osaleda käimasoleval Ramadani paastul või mitte. Foto allikas: FIFA.
45-aastane Egiptuse koondise väravavaht ja kapten ning ühtlasi vanim jalgpalli maailmameistrivõistlusel osalev mängija Essam El-Hadary ning tema koondis peavad otsustama, kas osaleda käimasoleval Ramadani paastul või mitte. Foto allikas: FIFA.

Egiptuse koondise kapten ja väravavaht Essam El-Hadary ütles, et meeskond peab omapärase koosoleku, kus otsustatakse, kas vahetult enne jalgpalli MM-i paastuda või mitte, seoses käimasoleva moslemite püha ramadaani kuuga, vahendab BBC.

Tänavuse ramadaani ajastus on maailmameistrivõistlustel osalevatele meeskondadele vägagi halb, sest langeb kokku ajale, mil osalevad koondised valmistuvad MM-iks treeninglaagrite ja sõpruskohtumiste näol.

Esimene sõpruskohtumine leiab aset juba sel nädalavahetusel Kuveidi vastu, millele järgnevad Belgia ja Kolumbia vastu peetavad sõpruskohtumised. Egiptus teeb MM-il avadebüüdi 15. juunil Uruguay vastu. 19. juunil mängitakse Venemaa ning 25. juunil Saudi Araabia vastu. Täpse ajakava leiab meie jalgpalli MM 2018 ajakava lehelt.


Ramadaani aeg moslemid paastuvad – ei söö ega joo päikesetõusust päikesetõusuni ja see aasta kestab ramadaan 16. maist kuni jalgpalli MM 2018 alguseni.  «Järgnevatel päevadel peame mängijatega nõu ning alles siis anname teada otsustest,» ütles 45-aastane El-Hadary.

Otsuse võtab iga mängija vastu isiklikult vastavalt oma soovile, ilma et ükski treener tema otsust mõjutaks või hiljem süüdistaks. Mängijad, kes soovivad osaleda ramadaani paastul, nende jaoks plaanitakse kasutada spetsialiste, kes aitavad koostada paastul olevate mängijate toitumis – ja ka puhkekavasid.

Siiski paast on Egiptuse koondise jaoks probleem leiab peatreener Hector Cuper. «Paast on täna kõige suurem murekoht. Ma kardan, et see võib mõjutada meie mängijate vormi algavatel maailmameistrivõistlustel» , ütles ta.

Egiptus mängib MM-il A-alagrupis koos Uruguay, Venemaa ja Saudi Araabiaga. Kihlveokontorid peavad Egiptust oma alagrupis paremuselt kolmandaks koondiseks ning nende edasijõudmise koefitsient (1. või 2. koht alagrupis) on 6.00.

Uruguayd peetakse A-alagrupi favoriidiks, kus erinevad kihlveokontorid pakuvad koefitsiendiks 1.85 – 1.90. Venemaa koefitsient on 2.85 – 3.05 ja Saudi Araabia koefitsient 30.00 – 41.00.

Kõik alagrupid ja alagruppide koefitsiendid on leitavad meie jalgpalli MM 2018 alagruppide lehelt.


EGIPTUSE JALGPALLI MM 2018 KOONDIS

VÄRAVAVAHID: Essam El-Hadary (Al Taawoun), Mohamed El-Shennawy (Al Ahly), Sherif Ekramy (Al Ahly), Mohamed Awad (Ismaily).

KAITSJAD: Ahmed Fathi (Al Ahly), Saad Samir (Al Ahly), Ayman Ashraf (Al Ahly), Mahmoud Hamdy “El Wensh” (Zamalek), Mohamed Abdel Shafy (Al Fath), Ahmed Hegazi (West Brom), Ali Gabr (West Brom), Ahmed El Mohamady (Aston Villa), Karim Hafez (RC Lens), Omar Gaber (LAFC), Amro Tarek (Orlando City).

POOLKAITSJAD: Tarek Hamed (Zamalek), Mahmoud Abdel Aziz (Zamalek), Shikabala (Al Raed), Abdallah El-Said (KuPS), Sam Morsy (Wigan), Mohamed ElNeny (Arsenal), Mahmoud “Kahraba” (Ittihad), Ramadan Sobhi (Stoke City), Mahmoud “Trezeguet” (Kasimpasa), Amr Warda (Atromitos).

RÜNDAJAD: Marwan Mohsen (Al Ahly), Ahmed Gomaa (Al Masry) Ahmed Hassan “Koka” (SC Braga), Mohamed Salah (Liverpool)SULLE VÕIB VEEL MEELDIDA...

1 Response

  1. 19. juuni 2018

    […] kus Egiptuse meeskond oleks pidanud ütlema raudkindlana «EI!» ramadaani paastule, mida nad paar nädalat tagasi koondise koosolekutel arutasid ja selle asemel hoopis koguma energiat, mida neil kindlasti täna väga vaja […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.